fbpx
Vai esi kādreiz domājis par pievienošanos vīru grupai? Varbūt Tev līdzīgi kā man, doma par sēdēšanu aplī ar daudziem citiem vīriem varētu šķist nedaudz… neveikli. Taču paklausies ko teikšu — zinātne saka, ka dalībai vīru grupā ir nopietni bonusi:
 
Pirmkārt, J.K. Teilors un K.O. Kufela vēlējās izpētīt, kas liek tikties vīru grupās un kā tas var veicināt personīgo izaugsmi un pārmaiņas. Ko viņi atrada? Nu, izrādās, ka vīru grupas rada drošu un atbalstošu vidi, kurā vīri var izjust, izpaust savas jūtas un pārdzīvojumus. Tas veido emocionālā tuvību un draudzību. hm, skan diezgan labi.
R.E. Levantu interesēja, kā vīru grupas var veicināt emocionālu tuvību un atklātību – vīri ne vienmēr jūtas ērti, kad jāsāk runāt kā tad ir īstenībā . Bet uzmini ko? Līdzīgi kā Teilors un Kufela Levants secina, ka vīru grupas ir lieliski piemērotas emocionālās tuvības un atklātības veicināšanai, kas savukārt palīdz veidot empātiju un sapratni starp dalībniekiem. Un emocionālās tuvības priekšrocības, lai gan skan saldi, ir ievērojamas- uzlabota garīgā un fiziskā veselība, lielāka apmierinātība ar dzīvi un labākas attiecības ar partneriem un bērniem.
 
Bet kā ir ar vīriem, kuriem šķiet, ka viņi ir zaudējuši saikni ar savu vīrišķību? Polaka pētījums no Psihoanalītiskās psiholoģijas atklāja, ka vīru grupas var palīdzēt atjaunot vīrišķības sajūtu, nodrošinot atbalstošu un pretīmnākošu vidi. Kad vīri var izpausties autentiski un veidot veselīgas attiecības ar citiem vīriešiem, viņi sāk justies pārliecinātāki un apmierinātāki visās dzīves jomās.
 
Visbeidzot, mums ir Levant, Hall un Williams pētījums no American Journal of Men’s Health. Šie pētnieki vēlējās uzzināt, kas padara vīriešu grupas efektīvas un kā tās veicina psiholoģisko labizjūtu. Izrādās, ka efektīvas vīriešu grupas ir saistītas ar drošu un atbalstošu vidi, kopīgu pieredzi un vērtībām, kā arī koncentrēšanos uz personīgo izaugsmi un pārmaiņām. Un priekšrocības, ko sniedz dalība vīriešu grupā? Sociālais atbalsts, samazināta izolācija un vientulība, kā arī uzlabotas grūtību pārvarēšanas prasmes un emociju regulācija.
 
Ja joprojām neesat pārliecināts, ka pievienošanās vīru grupai ir tava laika vērta, tad iepazīstaties ar šo randomizēto kontrolēto pētījumu(kvalitatīvākie pētījumi kādus var veikt), ko veica J.K. Teilors, K.O. Kuffels un M.J. Lembs. Viņi atklāja, ka līdz ar dalību vīru grupā ievērojami uzlabojās vīriešu psiholoģisko labizjūta, pieauga pašcieņa, uzlabojās emocionālā regulācija un emociju izpaušana un vīri sāka veidot labākas attiecības. Kas svarīgi, tas notika būtiski labāk kā tiem vīriešiem, kas nebija vīru grupā un tikai gaidīja, lai tajā iestātos.
 
Ko vēl gaidi?
Ir pienācis laiks kļūt patiesākam, atklātākam un iesaistīties vīru grupā. Visdrīzāk tas izmainīs tavu dzīvi…