fbpx

Venta Sīļa lekcija + Telpa vīriem atvērtais vīru grupas aplis: Ļaunuma psiholoģija: Tumšā tetrāde un Ēna

Cilvēki psiholoģiski noskaņoti domāt par sevi kā par “labiem” , tāpēc neredz, cik viegli iekrīt gan bezapziņas, gan sabiedrības lamatās. Ļaunumam būtībā ir iekšēji cēloņi, pārsvarā neapzināti. Lielākoties mēs savu ļaunumu neredzam, tas paliek aklajā zonā – Ēnā…

Šajā lekcijā papētīsim ļaunuma dabu caur ļaunuma tumšās tetrādes četriem stūrakmeņiem – psihopātiju, narcismu, makjavellismu un sadismu.

Tāpat aplūkosim “tīra ļaunuma” koncepciju un izsekosim, vai tā eksistē vai tomēr ļaunuma raksturs ir krietni sarežģītāks un atkarīgs no cilvēka personības un sabiedrības konteksta. Kā šie aspekti mijiedarbojas un kā tie veido cilvēka uzvedību un attiecības sabiedrībā?

Atklāsim, kā ļaunums ir ne tikai individuāls, bet arī kolektīvs fenomens sabiedrībā. Kā ētiskais aklums un kolektīvās atbildības problēma veicina ļaunuma izpausmes? Šeit aplūkosim nacisma piemēru, izpētīsim, kā politiskā un psiholoģiskā ažiotāža var manipulēt ar cilvēku spriestspēju un kādas ir tās sekas sabiedrībai.

Pievērsīsimies tam, kā ļaunuma normalizācija maina mūsu vērtību sistēmu un attieksmi pret noziegumiem un destruktīvu uzvedību.

 
Pēc lekcijas būs vīru aplis, kurā varēsim dalīties ar saviem Individuācijas stāstiem un arī saņemt par to fīdback.
 

Kur: Klātienē vīriem Quantum studijā Elijas iela 8/1, tālrunis saziņai 28888596.

Lekcija ir iespēja pieslēgties arī online visiem (gan vīriešiem, gan sievietēm). Varat uzdot arī jautājumus lektoram online čatā, tos apkoposim un skatīsim ko var uzdot lekcijas beigās. Biļetes uz online var iegādāties https://fienta.com/lv/launuma-psihologija

Kad: 19.02.2024. sākam plkst.18:30.Durvis tiek atvērtas no 18:00.

Enerģijas apmaiņa klātienes pasākumam: 30EUR. Dalību apliecina pārskaitījums uz biedrības Telpa Vīriem kontu līdz pasākuma dienai, mērķī norādot Ziedojums Biedrības Rekvizīti.

20 EUR tiem, kas nāk uz pirmdienas atvērto vīru grupu vai citiem vīru grupu dalībniekiem.

Plašāk par vīru grupām lasīt šeit.